Jdi na obsah Jdi na menu

V návaznosti na útoky v Bruselu zvyšuje policie svou aktivitu na Sedlecké pouti

23. 3. 2016
 Kutná Hora - Sedlecká pouť odstartuje už ve čtvrtek 24. března. S tím začnou také mimořádná bezpečnostní pravidla, které připravuje Policie ČR a Městská policie Kutná Hora. 
 
Policie připravuje zvýšená bezpečností pravidla s příchozí poutí už tradičně, letos však v souvislosti s aktuální situací v Evropě ještě intenzivnější. Ve středu to potvrdil redakci Kutnohorskému deníku Václav Mareček z MP Kutná Hora. „Tak jako každý rok budou v době pouti zvýšená bezpečnostní opatření. Avšak vzhledem k událostem v Bruselu budou s největší pravděpodobností hlídky zesíleny," říkal Mareček. 
 
Další informace PČR:
 
Kutnohorští dopravní policisté upozorňují občany nejen z Kutnohorska, že se mohou s blížícím se víkendem v souvislosti s konáním pravidelné „Sedlecké pouti“ v Kutné Hoře setkat s řadou dopravních omezení a s dočasnou úpravou dopravního značení.
 
Na některých místech, zejména v okolí pouti bude zcela jistě snížena maximální povolená rychlost, a to z důvodu zajištění bezpečnosti v silničním provozu a zejména bezpečnosti osob.
 
Je samozřejmě předpoklad zvýšeného pohybu dětí a dalších osob v těchto místech, proto je třeba dbát zvýšené opatrnosti s ohledem na chodce. To samozřejmě platí i pro „pěší“, neboť i oni by měli mít na zřeteli zvýšenou koncentraci motorových vozidel. Policisté budou v těchto místech provádět zvýšený dohled. Vzájemnou ohleduplností a věnování se silničnímu provozu je možné včas předcházet zcela zbytečným dopravním nehodám.
 
Kutnohorští kriminalisté pak žádají občany, aby co možná nejvíce zabezpečili svůj majetek, zaparkovaná vozidla řádně zajistili proti odcizení nebo vloupáním. Nenechávali zbytečně viditelně umístěné cenné věci ve vozidlech, aby nedávali sami šanci zlodějům v podobě nehlídaných volně položených tašek a kabelek, například v dětských kočárcích. 
 
Na takové akci lze předpokládat i pohyb „kapsářů“, kteří využívají nepozornosti a tlačenice a kradou peněženky s osobními doklady a mnohdy i s platebními kartami přímo z kapes oblečení. Takovým „živlům“ je třeba jejich činnost maximálně znesnadnit tím, že takové cennosti umístíme pokud možno do částí oblečení, které nejsou viditelné nebo lehce přístupné.
 
Kutnohorským policistům jde tedy hlavně o co možná největší zajištění bezpečí občanů, jejich majetku a poklidné prožití nadcházejících svátků. Pokud i veřejnost k tomu přistoupí odpovědně, pak potěšení bude zcela jistě na obou stranách.
 
polda.jpg    
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář