Jdi na obsah Jdi na menu

Policie se připravuje. Letošní Sedlecká pouť bude mimořádně bezpečnostně střežena!

17. 4. 2014
 Kutná Hora - Kutnohorští dopravní policisté upozorňují občany nejen z Kutnohorska, že se mohou s blížícím se víkendem v souvislosti s konáním "Sedlecké pouti" v Kutné Hoře setkat s řadou dopravních omezení a s dočasnou úpravou dopravního značení.
 
Na některých místech, zejména v okolí pouti bude zcela jistě snížena maximální povolená rychlost, a to kvůli zajištění bezpečnosti v silničním provozu a zejména bezpečnosti osob.
 
Policisté budou na místa zvýšeného pohybu dětí a dalších osob dohlížet. Vzájemnou ohleduplností a věnování se silničnímu provozu je možné včas předcházet zcela zbytečným dopravním nehodám.
 
Kutnohorští kriminalisté pak žádají občany, aby co možná nejvíce zabezpečili svůj majetek, zaparkovaná vozidla řádně zajistili proti odcizení nebo vloupáním. Nenechávali zbytečně viditelně umístěné cenné věci ve vozidlech, aby nedávali sami šanci zlodějům v podobě nehlídaných volně položených tašek a kabelek, například v dětských kočárcích. Na podobných akcí lze předpokládat i pohyb "kapsářů", kteří využívají nepozornosti a tlačenice a kradou peněženky s osobními doklady a mnohdy i s platebními kartami přímo z kapes oblečení. Takovým „živlům“ je třeba jejich činnost maximálně znesnadnit tím, že cennosti umístíme pokud možno do částí oblečení, které nejsou viditelné nebo lehce přístupné.
 
Kutnohorským policistům jde tedy hlavně o co možná největší zajištění bezpečí občanů, jejich majetku a poklidné prožití nadcházejících svátků. Pokud i veřejnost k tomu přistoupí odpovědně, pak potěšení bude zcela jistě na obou stranách.